Nasze wycieczki » Na Giewont

Na Giewont

Na szlak wyruszyłem z Gronika żółtym szlakiem przez dolinę Małej Łąki na Kondracką Przełęcz , a stąd na szczyt Giewontu.

Po zejści ze szczytu skierowałem się niebieskim szlakiem w dół do przełęczy w Grzybowcu.

W związku z zamkniętym szlakiem w Dolinie Strążyskiej ścieżką nad Reglami wróciłem do polany w Dolinie Małej Łąki i dalej do miejsca z którego wyruszyłem.

Cała trasa liczyła ok. 12km i zajęła ok. 7h. Suma podejść i zejść to ok 1000m.

Szlak do Doliny Małej Łąki jest dość prosty i nie wymagający. Dalej robi się ostro pod górę i zaczynają się kamienne schody do samego szczytu.

Ostatni odcinek na Giewont stanowczo odradzam rodzicom z małymi dziećmi, ludziom z lękami i wszystkim tym którzy opadli z sił.

Zarówno na podejściu jak i zejściu jest stromo. Dla ułatwienia przejścia zamontowane są łańcuchy. Kamienie są śliskie jak zjeżdżalnia na basenie . Jest wąsko i kawałek szlaku jest jednokierunkowy - jak wejdziesz to już nie zawrócisz. Na samym szczycie jest bardzo mało miejsca i dość niebezpiecznie.

 

Giewont to jeden

 

z najpopularniejszych wśród

 

turystów kierunków, ale zanim

 

zdecydujesz się tam wejść

 

zastanów się czy dasz radę,

 

czy warto i czy nie ryzykujesz

 

zbyt wiele.

 

Szczególnie zwracaj uwagę na pogodę i ilość osób chętnych tam wejść. Na drogowskazie jest napisane, że wejście zajmuje 20 minut, ale wystarczy jedna mniej sprawna osoba, aby zablokować szlak.  

 


Facebook